Akce Family Pointu Josefská 1
Akce Family a Senior Pointu Brno-Lesná
Měsíční programové nabídky
Panenky Unicef
Odběr novinek

Jednou za čtrnáct dní pořádáme na našem Family Pointu Akce pro rodiče s dětmi. Jedná se o přednášky/besedy/diskuze na různá témata. Akce probíhají zpravidla ve středu v pravidelném čase od 10.00 do 11.00. Na Akci není nutné se přihlašovat a jsou zdarma. Děti jsou samozřejmě vítány :-)

Ve výjimečných situacích (např. onemocnění lektora) se může téma Akce nebo termín konání změnit.  

Chybí Vám pár drobností pod stromeček pro Vaše blízké ? Máme pro Vás pár tipů na drobné dárečky, které si můžete vyrobit sami.

Potřetí opakujeme úspěšnou besedu. Tentokrát pro rodiče a jejich začínající čtenáře. Jakou vybrat knihu pro dítě, aby ho bavila, rozvíjela a učila dobrému vkusu.

Zveme Vás na rukodělnou dílničku vedenou v anglickém jazyce. Přijďte si s dětmi vyrobit deník dítěte - pamětní knížku. Pro dobrou náladu si zazpíváme v angličtině. Tato akce je vhodná nejen pro anglicky mluvící rodiny.

Chcete se v klidu a s respektem domluvit s dítětem, partnerem, tchýní i šéfem? Souhlasíte s tvrzením, že příjemný rozhovor je základem dobrých vztahů? Naučíme Vás, jak reagovat ve vypjatých momentech, jak vyjádřit slova podpory, pochopení nebo jak pozitivně motivovat.

V Rytmusu podporujeme lidi se zdravotním postižením převážně mentálním, aby se aktivně začleňovali do běžného života – ve škole, v práci, v místě svého bydliště. Je to služba, která dospělým lidem se zdravotním postižením pomáhá nalézt zaměstnání na běžném trhu práce. Více informací o službě se dozvíte na akci.

Děti se velmi brzy začnou ptát na vše, co je zajímá. Rodiče většinou trpělivě vysvětlují. Tu a tam však přijde i otázka, se kterou si nevíme rady, nebo o které se nemluví až tak snadno. Rodič se cítí v rozpacích, neví, jak zareagovat, neví, jak moc podrobnosti rozvádět, nakolik už je dítko chápavé, jaká slova volit. Toto může platit i při otázce: „Mami, tati, kde se berou děti?“

S jakými překážkami se můžeme setkat, když se chceme vrátit na stejnou pozici jako před rodičovskou dovolenou? Co by mělo být uvedeno ve smlouvě, na co si dát pozor apod.

Když už Vás nebaví hraní, pusťte se s dětmi do tvoření. Můžete si svým výrobkem ozdobit byt nebo někomu blízkému udělat radost velikonoční dekorací.

Žijeme v době, kdy se o emocích mluví, ale tak nějak opatrně. Víme, že je máme, ale často nevíme, co s nimi. Jsou mezi námi i tací, co se domnívají, že nemít emoce, neukazovat je, bývá tou správnou cestou. Podíváme se, proč vznikají emoce a jak je můžeme využít, namísto aby nás ovládaly.