Akce Family Pointu Josefská 1
Akce Family a Senior Pointu Brno-Lesná
Měsíční programové nabídky
Panenky Unicef
Odběr novinek

Jednou za čtrnáct dní pořádáme na našem Family Pointu Akce pro rodiče s dětmi. Jedná se o přednášky/besedy/diskuze na různá témata. Akce probíhají zpravidla ve středu v pravidelném čase od 10.00 do 11.00. Na Akci není nutné se přihlašovat a jsou zdarma. Děti jsou samozřejmě vítány :-)

Ve výjimečných situacích (např. onemocnění lektora) se může téma Akce nebo termín konání změnit.  


 

Zajímá vás, na co se děti každý školní den nejvíc těší a z čeho se radují? Těší se na kaši a radují se z toho, že do školy můžou chodit! Jsme totiž v africkém Malawi a kaše se jmenuje Likuni Phala a je typickým školním pokrmem podávaným vždy v místě vzdělávání. Nahlédneme nejen pod pokličku přípravy kaše, ale také charitativního hnutí Mary’s Meals, které stojí na jednoduché myšlence:ŠKOLA + JÍDLO = NADĚJE. Přestavíme batůžkový projekt, kterým můžete pomoct dětem ke vzdělání.

Beseda o komunikaci mezi rodičem a dítětem. Jak mluvit s dětmi v pohodě. Jak to říci jinak a lépe?

 

Tři měsíce putování v dodávce s kočárkem. Čerství rodiče vyrazí s miminkem na tříměsíční putování Balkánem. Kromě nejdelších prázdnin v životě je čeká řada výzev. Tím spíš poté, co se k nim přidá zdánlivě neodolatelné štěňátko. Popovídá nám maminka, která tuto zkušenost zažila a napsala o ní knížku. I s malými dětmi se dá cestovat.

V období viróz si můžete pomoci proti nemocem silou přírodních olejů. Esenciální oleje jsou skladné, snadno se používají a je dobré je mít pořád při ruce.

Pohádka o beránkovi Nejmilejším Kožíškovi může posloužit jako odrazový můstek k tomu, jak s dítětem otevřít téma rozvodu, rozpadu rodiny, konfliktů mezi rodiči a jeho vlastních prožitků. Rodiče, kteří se v této situaci ocitli, se často bojí o těchto věcech s dětmi hovořit z obavy, že je zraní. Autorka nám tuto knihu představí na Family Pointu.

Na Family Point zavítá Mikuláš a anděl. Tradice jsou tradice, příběh je příběh. Proč se dávají sladkosti do punčochy? Tento příběh si povíme.

Chybí vám pár drobností pod stromeček pro vaše blízké a víte, že Ježíšek by jim je nestihl doručit včas? Máme pro vás pár tipů, které si můžete sami vyrobit.