Akce Family Pointu Josefská 1
Akce Family a Senior Pointu Brno-Lesná
Měsíční programové nabídky
Panenky Unicef
Odběr novinek

Každé pondělní dopoledne se od 10 hodin v Pointu schází Spolek tvůrčích rodičů s dětmi, babičky a dědečci s vnoučaty i bez nich – spolek s mezigeneračním potenciálem. Dvojice (pra)rodič – dítě si vyzkouší dramatické etudy i výtvarnou práci s různými tradičními i méně obvyklými materiály (od papíru k peří, od peří k loutce, od loutky k pohybu). Nečekejte žádný materiální výsledek. Cílem je samotná hra a prožitý čas spolu.

Druhé úterý v měsíci se v Pointu od 9:30 koná muzikoterapie s panem magistrem Petrem Škrancem. Muzikoterapie je léčba hudbou, tóny, rytmem a jejím cílem je posílení sociálních kompetencí člověka – může nám pomoci lépe poznat své tělo. Nebo zlepšit pohyb. Nebo pomůže zkvalitnit naši komunikaci s druhými. Přestat se stydět či bát promluvit na veřejnosti. Pokud vás tato slova zaujala a máte v úterý dopoledne hodinku čas, osmělte se a přijďte se podívat :) Zkušenost, jak známo, je slovy nepřenositelná. Tu je třeba prožít! Akce je vyhrazena dospělým bez dětí (ideální pro seniory). 

Poslední úterý v měsíci jsme na žádost maminek, které se s dětmi zúčastnily některé z pravidelných lekcí muzikoterapie a byly z ní nadšené, s panem magistrem Škrancem domluvili muzikoterapii pro maminky s malými dětmi - zpívání s nejmenšími. Jednou měsíčně, v úterý od půl jedenácté do půl dvanácté, si můžeme s našimi malými potomky zazpívat, zaťukat či zaštěrchat perkusními nástroji a hlavně strávíme hodinu času aktivní a smysluplnou činností. Prosím, nezapomeňte si přinést karimatku či deku, neboť sedíme na zemi.

 

Marie Montessori – italská pedagožka, která pomohla prosadit a přizpůsobit koncept vzdělávání i pro děti s handicapem. Jejími ústy k nám promlouvají naše děti: „pomoz mi, ať to zvládnu sám“. Jak vypadá pravá montessori pomůcka a musí nutně stát „majlant“? Jaké jsou principy montessori výchovy a jaké zkušenosti s nimi mají ostatní rodiče? Zkušená mamka Terezka Hájková nám trpělivě popovídá, jak doma s partnerem montessori žijí a proč. Beseda se uskuteční v  pondělí dopoledne v rámci pravidelného setkání STR (spolku tvůrčích rodičů a prarodičů) – spolek je otevřená skupina, přijďte! Začínáme v 10:00.

Kdy: 28. 1. od 10:30 do 11:30

Kde: sál v 1. patře Společenského centra Brno-sever, Okružní 21

Lektor: Mgr. Petr Škranc

Hudební dobrodružství pro děti, za doprovodu muzikoterapeuta Petra Škrance. Přijďte si s dětmi zatančit, zazpívat a rozveselte svou duši pomocí hudby.

Vstup volný