Akce Family Pointu Josefská 1
Akce Family a Senior Pointu Brno-Lesná

Od 1. 7. 2020 máme otevřeno pro všechny!

10. 7. 2020 Muzikoterapie

 

Na co se můžete těšit

Akce, které proběhly

Měsíční programové nabídky
Panenky Unicef
Odběr novinek

Už jsou nám tři roky!

5. června 2017 se slavnostně otevřel Family a Senior Point Brno-Lesná. Byly jsme nadšené, ale měly jsme i obavy. Začínaly jsme tam ve dvou, ale postupně se náš tým rozrostl a s tím se rozrostl náš program a poskytované služby.

Přijďte s námi 18. června oslavit třetí narozeniny. Čeká na vás dort z ovoce, skákací hrad, bingo, trénování paměti nebo Zpívání s nejmenšími (muzikoterapie pro děti). Na trénování i muzikoterapii je potřeba se přihlásit!Mnoho našich malých návštěvníků nás ve třech letech opouští a nastupuje do školky, ale my nikam nejdeme a těšíme se na dalších tři krát tři krát tři krát tři... let.
Doufáme, že je prožijete s námi!

14:00 ZAHÁJENÍ
14:10 – 14:50 PŘIVÍTÁNÍ HOSTŮ, PŘÍPITEK A PROJEVY
14:15 – 14:45 ZPÍVÁNÍ S NEJMENŠÍMI (muzikoterapie)
14:50 – 15:05 DORT
14:30 – 15:00 MOZKOHRÁTKY (trénování paměti)
15:15 – 15:45 KONCERT Milana Kašuby
16:00 – 16:30 MOZKOHRÁTKY (trénování paměti)
16:00 – 16:45 KŘEMÍLEK A VOCHOMŮRKA (divadlo)
16:50 UKONČENÍ PROGRAMU

PO CELOU DOBU:
- SKÁKACÍ HRAD
- BINGO
- TVOŘENÍ PRO DĚTI

Přijďte se seznámit s Montessori pedagogikou zážitkovou formou! Čeká vás seznámení a ukázka práce s Montessori materiálem, včetně praktických tipů na domácí výrobu. Setkání se budou konat 1x za 14 dní v rámci Spolků tvůrčích rodičů a prarodičů (STR), povedou je pedagogové z MŠ Sluníčko – Montessori Šrámkova. Vstup volný.

Kdy: od 14:30 do 16:00

Kde: zasedací místnost Společenského centra Brno-sever, Okružní 21

Přednáší: Mgr. Jana Chloupková

Na workshopu zjistíte, jak je ovlivněn správný vývoj řeči již od prenatálního období až do zahájení školní docházky, a osvojíte si dovednosti v oblasti prevence vzniku narušení komunikačních schopností u dětí. Dále díky praktickým ukázkám uvidíte, jak správně podporovat vývoj řeči. Metodičky projektu Podpora implementace dětských skupin budou na tomto workshopu rovněž informovat o dětských skupinách a novinkách z této oblasti. Dozvíte se, co to vlastně dětské skupiny jsou a na co se mají rodiče zaměřit při výběru vhodné dětské skupiny. Na této akci můžete získat mnoho zajímavých informací, proto neváhejte a přijďte se za námi podívat. Pro Vaše děti je zde v době konání workshopu připraveno vyžití v dětském koutku. Přihlašujte se prosím na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vstup volný

Kdy: 25. 2. od 10:30 do 11:30

Kde: sál v 1. patře Společenského centra Brno-sever, Okružní 21

Lektor: Mgr. Petr Škranc

Hudební dobrodružství pro děti, za doprovodu muzikoterapeuta Petra Škrance. Přijďte si s dětmi zatančit, zazpívat a rozveselte svou duši pomocí hudby.

Vstup volný

Přijďte si s námi pohrát a vyrobit originální hudební nástroj.

Z konzervy vyrobíme bubínek a společně si pak zazpíváme třeba písničku Tluče bubeníček.

Těšíme se na Vás v pondělí v 10:00 v našem Family a Senior Pointu.

S sebou oblečení, které se může zašpinit a dobrou náladu.

Víte jak vyrobit domácí zdravotně nezávadnou plastelínu? Vše nám ukáže maminka Markéta již toto pondělí od 10:00. Těšíme se na vás.

Následně si samozřejmě s plastelínou všichni pěkně pohrajeme. S sebou oblečení, které se může zašpinit a dobrou náladu.

Kdy: 28. 1. od 10:30 do 11:30

Kde: sál v 1. patře Společenského centra Brno-sever, Okružní 21

Lektor: Mgr. Petr Škranc

Hudební dobrodružství pro děti, za doprovodu muzikoterapeuta Petra Škrance. Přijďte si s dětmi zatančit, zazpívat a rozveselte svou duši pomocí hudby.

Vstup volný

Marie Montessori – italská pedagožka, která pomohla prosadit a přizpůsobit koncept vzdělávání i pro děti s handicapem. Jejími ústy k nám promlouvají naše děti: „pomoz mi, ať to zvládnu sám“. Jak vypadá pravá montessori pomůcka a musí nutně stát „majlant“? Jaké jsou principy montessori výchovy a jaké zkušenosti s nimi mají ostatní rodiče? Zkušená mamka Terezka Hájková nám trpělivě popovídá, jak doma s partnerem montessori žijí a proč. Beseda se uskuteční v  pondělí dopoledne v rámci pravidelného setkání STR (spolku tvůrčích rodičů a prarodičů) – spolek je otevřená skupina, přijďte! Začínáme v 10:00.

Mgr. Iveta Minaříková z Národního centra tkání a buněk nám odpoví na důležité otázky. Proč je dobré mít uloženu pupečníkovou krev anebo tkáň pupečníku dítěte? K čemu se dá využít placenta? Kmenové buňky z těchto perinatálních tkání umí totiž úžasné věci.

Začátek besedy v 10:00.