Akce Family Pointu Josefská 1
Akce Family a Senior Pointu Brno-Lesná
Z důvodu vyhlášení nouzového režimu máme do 10. 4. 2020 ZAVŘENO!

20180327 110914

Na co se můžete těšit

Akce, které proběhly

Měsíční programové nabídky
Panenky Unicef
Odběr novinek

Přijďte se seznámit s Montessori pedagogikou zážitkovou formou! Čeká vás seznámení a ukázka práce s Montessori materiálem, včetně praktických tipů na domácí výrobu. Setkání se budou konat 1x za 14 dní v rámci Spolků tvůrčích rodičů a prarodičů (STR), povedou je pedagogové z MŠ Sluníčko – Montessori Šrámkova. Vstup volný.

Kdy: od 14:30 do 16:00

Kde: zasedací místnost Společenského centra Brno-sever, Okružní 21

Přednáší: Mgr. Jana Chloupková

Na workshopu zjistíte, jak je ovlivněn správný vývoj řeči již od prenatálního období až do zahájení školní docházky, a osvojíte si dovednosti v oblasti prevence vzniku narušení komunikačních schopností u dětí. Dále díky praktickým ukázkám uvidíte, jak správně podporovat vývoj řeči. Metodičky projektu Podpora implementace dětských skupin budou na tomto workshopu rovněž informovat o dětských skupinách a novinkách z této oblasti. Dozvíte se, co to vlastně dětské skupiny jsou a na co se mají rodiče zaměřit při výběru vhodné dětské skupiny. Na této akci můžete získat mnoho zajímavých informací, proto neváhejte a přijďte se za námi podívat. Pro Vaše děti je zde v době konání workshopu připraveno vyžití v dětském koutku. Přihlašujte se prosím na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vstup volný

Kdy: 25. 2. od 10:30 do 11:30

Kde: sál v 1. patře Společenského centra Brno-sever, Okružní 21

Lektor: Mgr. Petr Škranc

Hudební dobrodružství pro děti, za doprovodu muzikoterapeuta Petra Škrance. Přijďte si s dětmi zatančit, zazpívat a rozveselte svou duši pomocí hudby.

Vstup volný

Přijďte si s námi pohrát a vyrobit originální hudební nástroj.

Z konzervy vyrobíme bubínek a společně si pak zazpíváme třeba písničku Tluče bubeníček.

Těšíme se na Vás v pondělí v 10:00 v našem Family a Senior Pointu.

S sebou oblečení, které se může zašpinit a dobrou náladu.

Víte jak vyrobit domácí zdravotně nezávadnou plastelínu? Vše nám ukáže maminka Markéta již toto pondělí od 10:00. Těšíme se na vás.

Následně si samozřejmě s plastelínou všichni pěkně pohrajeme. S sebou oblečení, které se může zašpinit a dobrou náladu.

Kdy: 28. 1. od 10:30 do 11:30

Kde: sál v 1. patře Společenského centra Brno-sever, Okružní 21

Lektor: Mgr. Petr Škranc

Hudební dobrodružství pro děti, za doprovodu muzikoterapeuta Petra Škrance. Přijďte si s dětmi zatančit, zazpívat a rozveselte svou duši pomocí hudby.

Vstup volný

Marie Montessori – italská pedagožka, která pomohla prosadit a přizpůsobit koncept vzdělávání i pro děti s handicapem. Jejími ústy k nám promlouvají naše děti: „pomoz mi, ať to zvládnu sám“. Jak vypadá pravá montessori pomůcka a musí nutně stát „majlant“? Jaké jsou principy montessori výchovy a jaké zkušenosti s nimi mají ostatní rodiče? Zkušená mamka Terezka Hájková nám trpělivě popovídá, jak doma s partnerem montessori žijí a proč. Beseda se uskuteční v  pondělí dopoledne v rámci pravidelného setkání STR (spolku tvůrčích rodičů a prarodičů) – spolek je otevřená skupina, přijďte! Začínáme v 10:00.

Mgr. Iveta Minaříková z Národního centra tkání a buněk nám odpoví na důležité otázky. Proč je dobré mít uloženu pupečníkovou krev anebo tkáň pupečníku dítěte? K čemu se dá využít placenta? Kmenové buňky z těchto perinatálních tkání umí totiž úžasné věci.

Začátek besedy v 10:00.

Tvůrčí dílna s pointou.

Projdeme se po pointu se třemi králi a dojdeme za Ježíškem. Dramatická etuda s loutkami a návazná výroba korun a loutek. Prohlídka starých pohlednic i novodobých fotografií. Četba z knihy Beatrice Massini.

Přineste si s sebou dobrou náladu, pracovní oblečení, přezůvky a svačinu.

Cesta tří králů začíná již v deset hodin...trošku jinak a s vaší účastí :-)

 

Ve dnech 23. až 31. 12. 2019 a 1. 1. 2020 bude Senior a Family Point zavřený. Referentky vám přejí příjemné prožití vánočních svátků a těší se na vás v novém roce 2020 (od 2. 1.)