Akce Family Pointu Josefská 1
Akce Family a Senior Pointu Brno-Lesná
Měsíční programové nabídky
Panenky Unicef
Odběr novinek

Znakování neboli znaková řeč pro miminka je přirozeným způsobem, jak s miminkem komunikovat a jak pochopit, co se vám snaží sdělit dříve, než se naučí mluvit. Rodiče si díky znakování užijí větší pohody a zažijí méně frustrace, když se dozví, jaké jsou potřeby jejich nejmenších přímo od nich.

Tvoření ke Dni otců = třetí neděle v červnu.
A tento den se kvapem blíží – už tuto neděli 21. 6. mají svátek všichni tatínkové.

Stejně jako maminky si také tátové určitě zaslouží, abychom si na jejich den vzpomněli a něčím milým je překvapili. A od toho jsme tady my, abychom vás inspirovali, čím naše/vaše tatínky potěšit 🙂

Podobně jako na Velikonoce nebo Den matek si naše skvělá kolegyně Monika (jistě ji znáte z Family Pointu na Josefské) připravila parádní výrobky, které s menší či větší dávkou šikovnosti a trpělivosti jistě zvládne každý z nás.

Tak směle do toho a půl je hotovo 🙂 Co všechno si vyrobíme? Originální držák na mobil Jedinečná podložka pod myš. Už žádné papírky po stole, tatínku 🙂

 


Tvoření ke Dni matek

Blíží se nám Den matek – 10. května a naše kolegyně Monika si opět připravila tipy, jak maminky potěšit vlastnoručním výrobkem.

Obdarujte své maminky (ale klidně i tatínky - ti slaví svůj Den třetí červnovou neděli) jednoduchým a přece krásným srdíčkem, 3D tulipánem nebo přáníčkem. Anebo vším dohromady :-)První historická Akce FP online - Velikonoční tvoření

Naše kolegyně Monika, kontaktní pracovnice Family Pointu, kterou určitě moc dobře znáte, natočila úžasná videa s návody na jednoduchou i trochu náročnější velikonoční výzdobu.

Vyrobte si roztomilou ovečku, opravdu jednoduchá papírová vajíčka… nebo se pusťte do krásné interiérové dekorace z jarních přírodnin a vlastní fantazie.

V Rytmusu podporujeme lidi se zdravotním postižením převážně mentálním, aby se aktivně začleňovali do běžného života – ve škole, v práci, v místě svého bydliště. Je to služba, která dospělým lidem se zdravotním postižením pomáhá nalézt zaměstnání na běžném trhu práce. Více informací o službě se dozvíte na akci.

Učitelky mateřských i základních škol mají těžkou práci. Odměňte jejich trpělivost originálním dárkem.
Na konci roku je pozornost na rozloučenou nezbytností, ale na začátku roku potěší zrovna tak. Vyrobíte sami s dětmi něco opravdu originálního.

Máte chuť si vyrobit domácí limonádu z čerstvého ovoce? Přijďte se inspirovat.
Limonádové základy dobře poslouží i do domácích míchaných koktejlů. Nejjednodušší a osvědčené je podávat je s proseccem nebo jiným šumivým vínem a s pár kousky čerstvého ovoce.

Tři měsíce putování v dodávce s kočárkem. Čerství rodiče vyrazí s miminkem na tříměsíční putování Balkánem. Kromě nejdelších prázdnin v životě je čeká řada výzev. Tím spíš poté, co se k nim přidá zdánlivě neodolatelné štěňátko. Popovídá nám maminka, která tuto zkušenost zažila a napsala o ní knížku. I s malými dětmi se dá cestovat.

Znakování neboli znaková řeč pro miminka je přirozeným způsobem, jak s miminkem komunikovat a jak pochopit, co se Vám snaží sdělit dříve, než se naučí mluvit. Rodiče si díky znakování užijí větší pohody a zažijí méně frustrace, když se dozví, jaké jsou potřeby jejich nejmenších přímo od nich.

Žijeme v době, kdy se o emocích mluví, ale tak nějak opatrně. Víme, že je máme, ale často nevíme, co s nimi. Jsou mezi námi i tací, co se domnívají, že nemít emoce, neukazovat je, bývá tou správnou cestou. Podíváme se, proč vznikají emoce a jak je můžeme využít, namísto aby nás ovládaly.

 

Když už Vás nebaví hraní, pusťte se s dětmi do tvoření. Můžete si svým výrobkem ozdobit byt nebo někomu blízkému udělat radost velikonoční dekorací.

Hodina plná kreativního myšlení pro děti a jejich rodiče. Díky Příběhuj se děti jednoduchým a zajímavým způsobem rozvíjí v oblastech soustředění, fantazie a řeči. 
Příběhuj je určeno pro děti od cca 2,5 let a zároveň jsou skvělým nástrojem pro dospělé, jak si kreativně a zábavně hrát s dětmi. Více zde.

Hravé odpoledne probíhá v pondělí 30. 3. 2020 od 10.00 do 11.00 hodin. Z důvodu omezené kapacity je nutné se předem přihlásit na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 542 217 464 nebo osobně na Family Pointu Josefská 1.