Brno pro rodiny

Kontaktní Family Pointy v Brně nabízí

informace

Informace

Formou letáků můžete načerpat informace o službách nebo dění ve vašem okolí

poradenstvi

Poradenství

Kontaktní pracovnice vám mohou pomoci nebo poradit s řešením obtížných situací

akce-family-pointu

Akce Family Pointu

Family Pointy pravidelně pořádají besedy či workshopy na nejrůznější témata

mary-s-meals

Mary's meals

Projekt na podporu vzdělání dětí v nejchudších regionech světa poskytnutím jídla ve škole

Přehled organizací ve městě Brně

Na webových stránkách, ale také přímo na kontaktních Family Pointech pravidelně aktualizujeme nabídku brněnských organizací, které nabízejí rodinám programy a služby v nejrůznějších oblastech:

Mary's Meals: Batůžkový projekt

Batůžkový projekt je podpůrnou iniciativou hnutí Mary’s Meals, které cílí na podporu vzdělání dětí v nejchudších regionech světa poskytnutím jídla ve škole. Jídlo poskytnuté v místě vzdělávání podporuje školní docházku a efektivitu vzdělávání. A batůžky naplněné školními potřebami jsou v tom velkými pomocníky.

Knížka Bouda, která krmí milion dětí je jedním ze způsobů, jak šířit povědomí o činnosti Mary’s Meals. Knížka bývá k volnému rozebrání v knihovnách nebo na jiných vhodných veřejných místech. Najdete ji také na FP Josefská.

O čem je Batůžkový projekt pro Mary’s Meals

Nepřekáží vám doma nepoužívaný školní batůžek?

Přidejte se k Batůžkovému projektu, který je podpůrným programem v naší velké rodině charitativního hnutí Mary’s Meals. Naplněný školními potřebami se může stát pro nejchudší děti, zapojené ve školních stravovacích programech Mary’s Meals, nepostradatelným pomocníkem při jejich vzdělávání.

Mary’s Meals podporuje vzdělávání nejchudších dětí poskytnutím jídla v místě, kde děti chodí do školy. Váš darovaný batůžek jim pomůže získat ze studia co nejvíce. A pro mnoho z nich bude jediným dárkem, který kdy dostaly.

Příprava batůžku může být pro vaši rodinu příležitostí vysvětlit dětem tíživou situaci jejich vrstevníků a podpořit vděčnost za vše co mají.

Více batůžků = více štastných dětí. Pozvěte ke spolupráci vaši školu a navrhněte celoškolní sbírku batůžků.

Je důležité, aby obsah batůžku odpovídal průvodnímu seznamu. A pak už jen najděte nejbližší sběrné místo nebo batůžek přineste k nám na Family point Josefská.

Žádný batůžek nemáte? Nevadí! Darujte svůj čas a staňte se dobrovolníky v našem centrálním skladu batůžků nebo nás podpořte finančním darem.

A pokud rádi čtete, stáhněte si zdarma e-knihu nebo audioknihu našeho příběhu. Tištěná kniha je k dispozici také zdarma na Family pointech nebo v knihovnách.